La Romana, Altos de Chavón a Isla Catalina

La Romana, Altos de Chavón a Isla Catalina

La Romana, Altos de Chavón a Isla Catalina

La Romana

La Romana leží na jihovýchodním pobřeží – východně od města Santo Dominga a přímo naproti ostrůvku Catalina. Je třetím největším městem Dominikánské republiky a patří k turisticky velmi oblíbeným cílům nejen díky nádherným plážím, ale také díky zdejšímu průmyslu – zpracování cukrové třtiny a výrobě doutníků, jímž je tato oblast prosnulá.

V roce 1999 zde bylo otevřeno letiště, proměnou prošel také místní přístav, který umožnil kotvení velkých zaoceánských lodí. Tím se samozřejmě rozrostl i turismus. Pozitivním faktem je, že tato obří renovace přispěla ke snížení nezaměstnanosti, která je zde nyní téměř nulová.

V La Romana naleznete luxusní turistický komplex Casa de Campo, který je považován za jeden z nejlepších v oblasti Karibiku. Světově proslulý architekt Pete Dye zde vytvořil tři golfová hřiště, která se řadí mezi ta nejnáročnější. Mimo to v komplexu najdete koňské stáje, tenisové kurty, bazény a také střelnici. Tento komplex byl zařazen mezi deset nejkrásnějších obytných komplexů na světě a bývá častou destinací známých osobností.

Hlavní pláž – El Mortero je dlouhá zhruba 3 kilometry a vyznačuje se pozvolným vstupem do azurového moře.

V blízkosti města se nachází také golfové hřiště – Teeth of the dog, které je jedničkou mezi karibskými hřišti a patří mezi padesát nejlepších golfových hřišť planety.

Altos de Chavón

Je uměle vytvořená kolonie ve stylu 16. století. Postavena byla z korálového vápence teprve v 70. letech minulého století. Nachází se zde také muzeum a amfiteátr, kde vystupovala již řada umělců, mezi nimi například Julio Iglesias. Muzeum je věnováno převážně kultuře indiánů Taino. Celá vesnička je postavená na kopci, odkud je krásný výhled na Rio Chavón.

Jako v každém městě, ani zde nechybí obchody, butiky a restaurace. Rozhodně se připravte na to, že pro útratu budete muset sáhnout hlouběji do kapsy. Najdete zde i restaurace vedené evropskými šéfkuchaři, servírující mezinárodní kuchyni.
V blízkosti se nachází Casa de Campo – 5ti hvězdičkový hotelový komplex, který patří k největším v Karibiku. Dokonce se řadí i mezi 10 největších hotelů na světě.
Hotel má více než 10 bazénů, hřiště na pólo a několik tenisových kurtů, nechybí v něm ani 3 golfová hřiště.
Z hotelu Casa de Campo je na širém moři vidět rozprostírající se ostrov Isla Catalina.

Isla Catalina

Je ideálním místem pro milovníky potápění, šnorchlování a poznávání podmořského světa.

V 15. století byla často využívána piráty čekající na španělské lodě plující z a do Santo Dominga. Dnes si můžete vychutnat nádherné korálové útesy, nebo vyrazit ke strmému srázu nazývaného „Zeď“.

Samaná - poloostrov, který má co nabídnout
Laguna Dudu u Cabrera

Napsat komentář

one × five =