Nejkrásnější laguny a pláže severního pobřeží

Nejkrásnější laguny a pláže severního pobřeží

Nejkrásnější laguny a pláže severního pobřeží

1. Rio San Juan – Laguna GRI GRI a playa Caleton

Z městečka Rio San Juan zamíříme na lagunu Gri Gri. Zde se nalodíme a započneme naše dobrodružství. Během plavby po laguně můžeme pozorovat velké množství ptactva, poté co vyjedeme na volné moře uvidíme podél pobřeží jeskyně v korálovém útesu. Dostanete možnost se vykoupat v přírodou vytvořeném bazénu z korálů.

Následně přejedeme na pláž Caleton – menší krásná pláž mezi korálovými útesy, kde se můžete koupat v nádherně průzračné vodě nebo šnorchlovat podél útesů. Na této pláži, která není turisticky přeplněna, též výtečně vaří a dáte si zde skvělý oběd. Jsou zde k dostání i naprosto čerstvé ústřice za velmi dobrou cenu.

Cena výletu

Je odvislá od počtu osob. S českým průvodcem a zcela soukromně – bez agentur (nejste omezeni časem a výlet si řídíte zcela dle vašich požadavků):

2 osoby – cca 110 USD/osoba (cena je orientční – dle dohody)

3–4 osoby – cca 100 USD/osoba (cena je orientční – dle dohody)

5–10 osob – cca 90 USD/ osoba (cena je orientční – dle dohody)

V ceně výletu je vše zahrnuto – včetně oběda a nápojů – voda, džus, cola, rum, pivo.

Výlet lze naplánovat bez nápojů a oběda – sleva 20 USD/ osoba

2. Rio San Juan – Laguna Dudu a playa Grande

Při cestě k laguně DUDU navštívíme nádhernou tropickou zahradu se skvělou kávou.

Pak už zamíříme k laguně, kde se můžete vykoupat v průzračně čisté vodě, skočit si z 13ti metrové výšky do vody, nebo se potápět…

Oblast laguny Dudu je celkem 700 metrů dlouhý jeskynní systém s průzračnou lagunou Dudu. Podle legendy je toto místo pojmenováno po taínském náčelníkovi Dudu, který kdysi žil ve zdejších jeskyních. Dle jiné teorie se dlouho pochybovalo (španělsky „dudaba“) o hloubce laguny, z čehož byl později odvozen její název. Jisté je, že jezero vzniklo propadem jeskyně, a tak vzniklý kráter s tyrkysovou vodou láká od roku 1993 vyznavače speleopotápění (ponory v jeskyních). Lagunu Dudu tvoří dvě sladkovodní jezírka spojená několika tunely, z nichž nejdelší měří 80 metrů. Právě to činí z Dudu podle místních obyvatel světově ojedinělé místo, kde je možné prozkoumat najednou hned dvě přírodní jezera. Podvodní exkurze trvá zhruba 45 minut a k jejímu absolvování je nutný potápěčský certifikát. Pokud se nechcete potápět, vyzkoušejte ziplines – adrenalinové seskoky do vody z lan zavěšených na stromech, nebo můžete relaxovat v lázních Pozo de los Caballos, které těsně sousedí s lagunou.

Po tomto zážitku se přesuneme na pláž Grande, kde si dopřejeme koupání na jedné z nejkrásnějších pláží Dominikánské republiky sousedící s jedním z neoblíbenějších golfových hřišť, které se nachází na útesech nad touto pláží. Dáme si zde také skvělý oběd v dominikánském stylu.

Cena výletu

Odvislá od počtu osob. S českým průvodcem a zcela soukromně – bez agentur (nejste omezeni časem a výlet si řídíte zcela dle vašich požadavků):

2 osoby – cca 140 USD/osoba (cena je orientční – dle dohody)

3–4 osoby – cca 125 USD/ osoba (cena je orientční – dle dohody)

5–10 osob – cca 110 USD/ osoba (cena je orientční – dle dohody)

V ceně výletu je vše zahrnuto včetně oběda a nápojů – voda, džus, cola, rum, pivo.

Výlet lze naplánovat bez nápojů a oběda – sleva 20 USD/ osoba

Dominikánská zábava, tak jako nikde jinde
Puerto Plata - adrenalin, historie a zážitky

Napsat komentář