Vodopád Saltos de Limón

Vodopád Saltos de Limón

Vodopád Saltos de Limón

Malá hezká vesnička – El Limón se nachází asi 10 km jihovýchodním směrem od města Las Terrenas. Asi 2 km od ní najdete 50 m vysoký vodopád Saltos de Limón.
V bezprostřední blízkosti vodopádu se nachází malá rodinná kolonie. Jedním z domů je i dům průvodce, jehož služby si můžete za drobný poplatek koupit. Jeho rodina vás provede svým domem a nabídne vám k pohoštění typickou dominikánskou kuchyni. Můžete si také na zhruba půl hodiny pronajmout jejich koně a udělat si vyjížďku pralesem k samotnému vodopádu Saltos de Limón. Jít k vodopádu pěšky moc nedoporučujeme, protože cesta bývá velmi blátivá. Kromě toho kus cesty vede napříč samotnou řekou.

Průvodce, který vás bude pěšky doprovázet, vám ukáže mnoho zajímavých rostlin, které se v této oblasti nacházejí a jistě ochutnáte i místní ovoce. Jízda končí u velice jednoduchého hostince, kde se můžete občerstvit. Odtud je již možné vodopád vidět. Aby jste se dostali až k cíli, je nutné zvládnout ještě asi 10-ti minutový pěší pochod. Najdou se mezi námi i takoví odvážlivci, kteří zde asi z 5 m vysoké skály skáčou do vody.

Odpočati a obohaceni o krásný pohled a několik fotografií se vrátíte zase do sedla. Až budete vracet koně, nezapomeňte dát svému průvodci spropitné. Po návratu na vás čeká ještě malé pohoštění – v nabídce jsou typická jídla jako rýže, kuře, špagety, salát nebo smažené platanos. Na závěr vám nabídnou kávu a ovoce. Po vydatném posilnění můžete pokračovat ve vašich cestách za poznáním.
Při tomto výletu zažijete nejen trochu dobrodružství v nedotčené přírodě, ale taktéž poznáte život místních obyvatel!

Golf a golfová hřiště v DR
Ostrov Cayo Levantado

Napsat komentář

9 + 14 =