Puerto Plata – hlavní město jantarového pobřeží

Puerto Plata - hlavní město jantarového pobřeží

Puerto Plata - hlavní město jantarového pobřeží

Výlet začíná nejlépe jak může pro všechny milovníky dobrého pití, konkrétně máme na mysli nejlepší alkoholický nápoj, který můžete v DR ochutnat a tím je rum. Proto i my začneme návštěvou jedné z největších a nejstarších stáčíren rumu v Dominikánské republice. Zde nejen že budete mít možnost rum ochutnat, ale také se hodně dozvíte o jeho historii a příběhu rodiny Brugal, která tento rum přivedla k životu. Můžete zde také velice výhodně tento produkt koupit a jako naše první zastávka nás příjemně naladí na celou další cestu.

Po načerpání sil ve stáčírně Brugal se vydáme lanovkou na největší horu v okolí Puerto Plata,  horu Isabelu de Torres, kde se vám naskytne nádherný výhled na celou krajinu a budete zde mít i možnost procházky v tropických zahradách, nebo se vyfotit u sochy Krista.

Jako další nás čeká trochu adrenalinu a to v podobě vodopádů Damajaqua, které jsou vzdálené asi 25 minut. Vodopády jsou různých velikostí a můžete je buď seskakovat a nebo sjíždět jako tobogány, je to opravdu nezapomenutelný zážitek. V nabídce je možnost podniknout 7 (v ceně), 12 (příplatek 5 USD) nebo všech 27 vodopádů (příplatek 10 USD).

Zde se můžete také těšit na vynikající oběd formou nabídkových stolů v dominikánském stylu.

Při návratu nás čeká ještě zastávka v historickém náměstí města Puerto Plata a poté prohlídka nábřeží a jedné z nejstarších pevností na severu DR.

Tento výlet je také možno modifikovat o další adrenalinový zážitek ve formě projížďky v polaris buginách na největší soukromé terénní dráze na severu Dominikánské republiky.

Cena navíc: 60 USD na osobu (při společné jízdě v bugině 2 osob), 80 USD na osobu (při jízdě pouze jedné osoby v bugině).

Cena výletu

Závisí na počtu osob. Včetně českého průvodce.
Můžeme různě upravovat strávený čas a výběr zážitků podle vás.

2 osoby – cca 115 USD/ osoba bez bugin
3–4 osoby – cca 105 USD/ osoba bez bugin
5 – 6 osob – cca 90 USD/ osoba bez bugin
7-8 osoby – cca 80 USD/ osoba bez bugin
9-10 osob – cca 70 USD/ osoba bez bugin

V ceně výletu je vše zahrnuto – včetně oběda a nealko nápojů – voda, džus, cola, ovoce.

Nejkrásnější laguny a pláže severního pobřeží
Východ slunce na pláži z koňského hřbetu

Napsat komentář

13 − two =